MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Zpracovávat jednoduché účetnictví nebo dokonce daňovou evidenci na papír je dnes pro většinu firem zcela nemyslitelné. Jasnou volbou je proto účetní software. Český trh nabízí desítky účetních programů a vybrat ten nejlepší není vždy snadné. O vašem vítězi by mělo rozhodnout několik faktorů.

Před koupí účetního programu zvažte nejen cenu, ale také vlastnosti softwaru a potřeby firmy. Jedná se o investici na několik let, a proto ji v žádném případě nepodceňujte. Před konečným rozhodnutím využijte zkoušku programu zdarma.

O koupi účetního programu nerozhoduje jen cena a snadné ovládání

Od účetního softwaru mnozí chtějí jednoduché ovládání a dostupnost všech funkcí. Samozřejmě za co nejnižší cenu. Zkuste na to jít tak trochu od lesa. Nejdříve si zmapujte trh, a to ať už díky reklamě, recenzím nebo doporučením.

Ujasněte si, co od účetního programu očekáváte. Krom zmiňované snadné ovladatelnosti, si účetní program vybírejte podle velikosti vaší firmy, podle právní formy podnikání a podle zaměření.

Je nutné předem vědět, zda budete potřebovat software pro jednoduché účetnictví nebo pro daňovou evidenci (dříve tzv. podvojné účetnictví). Dále zda budete spravovat v programu například majetek, sklady, knihu jízd, mzdy a další daňovou agendu. Chytrou pomůckou jsou také daňové kalkulačky, zákony a import a export dat.

Demo verze i klientská podpora může rozhodnout

Krom kritérií, která jsou spjatá s fungováním firmy, jsou neméně podstatná i ta technická a uživatelská. Důležité tak je položit si otázku, kolik osob bude s programem pracovat? Respektive kolik licencí budete do firmy potřebovat?

V neposlední řadě o koupi rozhoduje i několikrát zmiňovaná cena. Ta by měla být adekvátní rozsahu ekonomické činnosti, kterou daňový subjekt vykonává. Další dobrým vodítkem je pak rozhodně možnst účetní software vyzkoušet v praxi formou tzv. demoverze. Demoverzi účetního programu DUNA ÚČTO najdete zde »

Klíčovou roli pro dlouhodobou spokojenost s účetním programem hraje především kvalita a dostupnost klientské podpory. I tuto si můžete při testování demoverze nového účetního programu dobře vyzkoušet.

« zpět na přehled novinek