MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Jak ušetřit v daňovém přiznání? Možností je celá řada

17.03.2020 - Termín pro podání daňového přiznání je letos kvůli epidemii koronaviru mimořádně posunutý až do 1. července. Čas navíc můžete využít třeba na kontrolu, jestli jste do něj zařadili všechny slevy, zvýhodnění a odečitatelné položky, na něž máte nárok. Jaké to jsou, v tom vám poradí náš přehled. ... celý článek »

Dárky nebo firemní večeře. Co se dá a nedá odečíst z daní?

17.01.2020 - V účetní praxi na ně čas od času narazí každý. Doklady, které do firemního účetnictví nepatří. Co může být daňově uznatelný náklad pro jednoho, nemusí být totiž uznatelným nákladem pro druhého. Za jakých podmínek lze do účetnictví zařadit například dárky pro obchodní partnery nebo služební cesty?... celý článek »

Jaká jsou největší rizika firemních dluhopisů?

16.12.2019 - Firemní nebo taky korporátní dluhopisy jsou v poslední době stále populárnějším trendem na českém trhu. Investice do dluhopisů ale rozhodně nejsou bez rizika, jak ukázal i nedávný krach dvou velkých tuzemských emitentů, společnosti ZOOT a skupiny EMTC. Na co si tedy u dluhopisů dát pozor? ... celý článek »

Jak přejít z daňové evidence na vedení účetnictví?

30.08.2019 - Možná i vy řešíte situaci, kdy a jakým způsobem přejít z daňové evidence na vedení účetnictví. Koho se to týká a jak takový přechod správně udělat? Přinášíme základní přehled, jak to udělat v souladu s klíčovými právními předpisy – zákonem o účetnictví a zákonem o daních z příjmů. ... celý článek »

Novinky v důchodovém pojištění OSVČ pro rok 2019

29.11.2018 - Osoby samostatně výdělečně činné čeká od roku 2019 změna pro platby záloh na důchodové pojištění. Hlavní změnou je, že zálohy se budou platit vždy v daném kalendářním měsíci, ke kterému se pojistné vztahuje. Zároveň si OSVČ svou platbou nebudou moct zvýšit měsíční vyměřovací základ, než který bude p... celý článek »

Kdy je nutné odvést solidární daň?

19.11.2018 - Osoby s měsíčními příjmy převyšující 119 916 korun jsou povinny odvádět solidární daň. Ta činí 7 % z částky převyšující limit. V některých případech musí solidární daň odvést také zaměstnanci s průměrným příjmem. Důvodem mohou být mimořádné prémie či odstupné. Poradíme, jak postupovat a získat vratk... celý článek »

Zrušení superhrubé mzdy pomůže OSVČ i zaměstnancům

27.09.2018 - Pokud by došlo ke zrušení superhrubé mzdy a implementaci daňových změn, které navrhuje ministerstvo financí, nezvýšila by se pro zaměstnance a OSVČ daňová zátěž. Vyplývá to z ekonomické studie, kterou pro think-tank IDEA vypracovali ekonomové Klára Kalíšková a Michal Šoltés.... celý článek »