MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Jaká jsou největší rizika firemních dluhopisů?

16.12.2019 - Firemní nebo taky korporátní dluhopisy jsou v poslední době stále populárnějším trendem na českém trhu. Investice do dluhopisů ale rozhodně nejsou bez rizika, jak ukázal i nedávný krach dvou velkých tuzemských emitentů, společnosti ZOOT a skupiny EMTC. Na co si tedy u dluhopisů dát pozor? ... celý článek »

Jak přejít z daňové evidence na vedení účetnictví?

30.08.2019 - Možná i vy řešíte situaci, kdy a jakým způsobem přejít z daňové evidence na vedení účetnictví. Koho se to týká a jak takový přechod správně udělat? Přinášíme základní přehled, jak to udělat v souladu s klíčovými právními předpisy – zákonem o účetnictví a zákonem o daních z příjmů. ... celý článek »

Novinky v důchodovém pojištění OSVČ pro rok 2019

29.11.2018 - Osoby samostatně výdělečně činné čeká od roku 2019 změna pro platby záloh na důchodové pojištění. Hlavní změnou je, že zálohy se budou platit vždy v daném kalendářním měsíci, ke kterému se pojistné vztahuje. Zároveň si OSVČ svou platbou nebudou moct zvýšit měsíční vyměřovací základ, než který bude p... celý článek »

Kdy je nutné odvést solidární daň?

19.11.2018 - Osoby s měsíčními příjmy převyšující 119 916 korun jsou povinny odvádět solidární daň. Ta činí 7 % z částky převyšující limit. V některých případech musí solidární daň odvést také zaměstnanci s průměrným příjmem. Důvodem mohou být mimořádné prémie či odstupné. Poradíme, jak postupovat a získat vratk... celý článek »

Zrušení superhrubé mzdy pomůže OSVČ i zaměstnancům

27.09.2018 - Pokud by došlo ke zrušení superhrubé mzdy a implementaci daňových změn, které navrhuje ministerstvo financí, nezvýšila by se pro zaměstnance a OSVČ daňová zátěž. Vyplývá to z ekonomické studie, kterou pro think-tank IDEA vypracovali ekonomové Klára Kalíšková a Michal Šoltés.... celý článek »