MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

V letošním roce bude řada firem poprvé podávat daňové přiznání elektronicky. Povinnost, která loni platila pouze pro plátce daně z přidané hodnoty, se nově rozšířila na všechny podnikatelské subjekty disponující datovou schránkou. Platí také pro firmy, které musejí mít účetní uzávěrku ověřenou auditorem.

Podle Miroslava Tilla ze společnosti TILL CONSULT se výrobci softwaru na nová pravidla museli připravit. Jejich systémy musejí generovat výstupy přesně podle požadavků daňové správy. Pokud totiž někdo povinnost podat daňové přiznání elektronicky nedodrží, musí počítat s finančním postihem. 

Kromě řádných daňových přiznání platí povinnost elektronických podání také pro mimořádná daňová přiznání, přihlášky k registraci a oznámení o změně registračních údajů. 

Společnost TILL CONSULT doporučuje svým klientům nevyužívat k podání datové schránky. Její pracovníci radí používat k těmto účelům aplikací sloužící k elektronickým podáním pro finanční správu. „Tento systém provede okamžitou kontrolu správnosti podání a v případě chyby je nedovolí odeslat,“ uvedl Miroslav Till. Naproti tomu zasílání daňového přiznání datovou zprávou takovou on-line kontrolou nedisponuje. Na chybu se proto přijde až v následujících dnech a mezitím mohou uplynout důležité lhůty. 

Kromě účetnictví a obchodních i skladových modulů pro podnikatele a příspěvkové i neziskové organizace vyvíjí TILL SOFTWARE programy řešící agendu různých typů lékařských ordinací. Dále se zabývá mzdovými a personálními programy a specializovanými systémy pro distributory tepla a dalších typů energií. 

« zpět na přehled novinek