MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

V třetím kole účtenkové loterie vzrostl počet registrovaných účtenek. Počet hráčů ale klesá. Loterie se zúčastnilo 447 tisíc lidí, což je o třicet tisíc méně, než v prosincovém losování. V mobilní aplikaci Účtenkovky nově přibude čtečka QR kódů.

Klesá počet hráčů účtenkové loterie

Od zahájení účtenkové loterie soustavně ubývá jejich hráčů. Lednového slosování neboli třetího kola se zúčastnilo o pět tisíc méně hráčů než v prvním kole. V porovnání s druhým kolem účtenkové loterie byl rozdíl ještě větší. Propad byl třicet tisíc hráčů.

I přes úbytek hráčů se ale navyšuje množství registrovaných účtenek. Těch bylo do třetího kola registrováno 14,8 milionů, zatímco v druhém kole soutěžící registrovali 14,6 milionů účtenek a v prvním kole 11,1 milionů.

Díky vyššímu počtu registrovaných účtenek Ministerstvo financí příliš netrápí odliv hráčů. „Jsme velice spokojeni s tím, že zájem o Účtenkovku neopadá a i po třech měsících zůstává vysoký,“ prohlásila ministryně financí Alena Schillerová.

V mobilní aplikaci Účtenkovky přibude čtečka QR kódů

Ministerstvo financí chystá několik změn, které usnadní registraci jednotlivých účtenek. Hlavní inovací bude implementace čtečky QR kódů do mobilní aplikace. O tom, zda bude QR kód na účtence vytištěn ale rozhoduje každý podnikatel samostatně. Je tak čistě na obchodnících, zda QR kódy na účtenky dobrovolně zařadí, a také zda to používaný software umožní. Provedení několika změn v mobilní aplikaci i webové verzi Účtenkovky vyjde Ministerstvo financí přibližně na půl milionu korun.

Pro uživatele software DUNA s modulem EET se nic nemění

Pro uživatele všech obchodních software DUNA s modulem EET, který slouží pro správu elektronické evidence tržeb, se nic nemění. „Avizované změny se týkají pouze mobilní a webové aplikace pro účtenkovou loterii, které je zcela samostatná a nezávislá na elektronické evidenci tržeb. Pokud bude ze strany klientů zájem, doplníme software DUNA o generování QR kódů, potřebných pro načtení účtenek do mobilní aplikace Účtenkovka“ dodává Miroslav Till ze společnosti TILL CONSULT. 

« zpět na přehled novinek