MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Stejně tak, jako v případě aplikací ekonomického software DUNA, platí i pro operační systémy Windows důrazné doporučení udržovat software na svých počítačích aktuální. Žádný výrobce software není příliš ochotný řešit problémy svázané s neaktuálními softwarovými produkty.

Již několik měsíců se můžete na svých počítačích setkat s nabídkou společnosti Microsoft přejít zdarma ze starších verzí operačních systémů Windows 7 nebo Windows 8.1 na nejnovější Windows 10. Tato bezplatná nabídka společnosti Microsoft je ovšem časově omezená a platí jen do 29. července 2016. Po tomto datu si budete muset aktualizaci operačního systému zakoupit.

Pokud se tedy rozhodnete operační systém upgradovat, doporučujeme Vám jako první stáhnout a nainstalovat všechny dostupné aktualizace ke stávajícímu systému. Až se tyto aktualizace v pořádku nainstalují, můžete spustit upgrade Windows 10. Nabídka na upgrade by se Vám měla zobrazovat v pravém dolním rohu.

Jestliže se Vám žádost o upgrade na Windows 10 nezobrazuje, můžete si ji stáhnout ručně na stránce https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10.

Po úspěšné aktualizaci operačního systému se Vám může stát, že některá přídavná zařízení Vašeho počítače (jako jsou tiskárny, scannery atd.) nebudou připravena pracovat. Problém je v ovladačích zařízení, která nejsou kompatibilní s Windows 10. V tomto případě budou použity obecné ovladače od Microsoftu. Ty nemusí na některých zařízeních pracovat spolehlivě, takže je dobré si nainstalovat nové ovladače přímo od výrobce daného zařízení.

Upgrade operačního systému Windows 10 si tedy můžete provést sami nebo vše přenechat odborníkům, kteří Vám zajistí bezproblémové pokračování práce nejen v systémech ekonomického software DUNA i po instalaci nového operačního systému. Naši IT specialisté Vám rádi s instalací Windows 10 pomohou.

« zpět na přehled novinek