MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Během února bude vláda projednávat novelu zákona o elektronické evidenci tržeb. Do novely jsou zapracované připomínky Ústavního soudu a k projednání se nabízí také výjimky z EET pro drobné podnikatele.

Zahájení třetí a čtvrté fáze EET se prozatím odkládá

Plánovaná třetí a čtvrtá vlna elektronické evidence tržeb, která měla být spuštěna od března a června 2018 byla prozatím odložena. Za odklad může prosincové rozhodnutí Ústavního soudu, které upozornilo na nejasné dopady EET na některé z povinných skupin.

Podle ministryně financí Aleny Schillerové se na novele zákona o EET ustavičně pracuje od loňského podzimu. V rámci této úpravy se dostalo také na zohlednění připomínek Ústavního soudu.

Drobní podnikatelé možná získají výjimky z EET

Ministerstvo financí se zároveň nebrání udělení výjimek pro nejmenší podnikatele. K diskuzi o možných variantách výjimek byli přizvání také zástupci podnikatelských svazů a komor. Ministerstvo financí prozatím počítá se třemi druhy návrhů umožňující osvobození od EET.

První návrh spočívá v osvobození od EET pro plátce paušální daně, kteří nedosáhnou určité výše obratu. Druhou plánovanou variantou je osvobození od EET pro podnikatele s nízkými příjmy, které nepřesáhnou stanovenou hranici. Posledním návrhem je, že podnikatelé s příjmy do určité hranice nebudou podléhat EET, ale vykážou tržby pouze papírově.

Připravte se na další vlny EET se softwarem DUNA Cash

Do připravované třetí a čtvrté vlny EET spadají především dopravní služby, stánkový prodej, služby účetních, advokátů či lékařů a vybraná řemeslná povolání i výrobní činnosti. Jestliže patříte do jedné ze skupin a hledáte spolehlivého dodavatele softwaru pro EET, zvolte software DUNA Cash. Ekonomický a účetní software pro EET DUNA Cash vyniká jednoduchým ovládáním a nízkými pořizovacími náklady. Zároveň disponuje mnoha pokročilými funkcemi, se kterými zvládnutí elektronické evidence tržeb není žádný problém.

Pro lékaře nabízíme kompletní správu ordinací a lékařské agendy prostřednictvím softwaru DUNA Medik. Lékařský software DUNA Medik je určen pro praktické lékaře i ambulantní specialisty, stomatology a ortodontisty. Podívejte se, co DUNA Medik lékařům nabízí.

« zpět na přehled novinek