MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Legislativním procesem nyní prochází novela zákona o DPH, která se dotkne především uplatňování DPH u takzvané e-commerce, přesněji zvláštního režimu jednoho správního místa One Stop Shop (zkráceně OSS). Novela by měla vejít v platnost prvního července tohoto roku.

Koho se novela o DPH dotkne?

Novela zákona o DPH bude nejvíce zajímat prodejce zboží, kteří například prostřednictvím e-shopu prodávají své zboží do ostatních členských států Evropské unie.

 

Co je to režim One Stop Shop a kdy ho lze využít?

OSS umožňuje pomocí registrace do tohoto režimu u vybraných plnění odvádět DPH pouze v jednom členském státě, v našem případě v České republice, ačkoliv se jedná o přeshraniční plnění.

Jedná se však pouze o vybraná plnění:

 

Dobré je potom možná ještě zmínit, že využití zvláštního režimu není povinné, avšak mnohým obchodníkům by mohla významně usnadnit odvod DPH u výše zmíněných plnění.

I když je novela zákona o DPH prozatím v legislativním procesu a ještě nevešla v platnost, zveřejnila Finanční správa informace o této novele a jejím výkladu na webových stránkách. Stránky budou průběžně aktualizovány a doplňovány. Pokud se vás tedy tato novela týká, sledujte změny a na novinky se důkladně připravte.

« zpět na přehled novinek