MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Ministerstvo financí vybralo provozovatele účtenkové loterie. Jeho starostí bude kompletní správa účtenkové loterie včetně odměňování výherců. Na odměnách plánuje ministerstvo financí ročně vyplatit 65 milionů korun. Podle prvních předpokladů by účtenková loterie mohla být spuštěna v polovině letošního roku.

V těchto dnech ministerstvo financí zveřejnilo výsledky výběrového řízení na provozovatele účtenkové loterie. Stala se jí společnost Wincor Nixdorf s.r.o. Provozovatel zajistí registraci účastníků do soutěže, příjem registrovaných účtenek a správu webového serveru i mobilní aplikace. Podle předběžných zpráv by loterie měla běžet na doméně uctenkovka.cz.

Na provoz účtenkové loterie se společnost Wincor Nixdorf přihlásila v konsorciu dalších firem. Mezi nimi například figuruje společnost Sazka, která zajistí losování vítězů a předávání výher.

Provozovatelům EET pokladen nehrozí žádné změny

V současné době Ministerstvo financí nastavuje s budoucím provozovatelem detailní procesy celé loterie. O konkrétní podobě, stejně jako o termínu spuštění soutěže bude ministerstvo financí informovat. Předpokládá se, že by účtenkové loterie mohla být spuštěna v polovině letošního roku.

„Podnikatelé, kteří využívají software EET DUNA Cash či nástavbový Modul EET pro účetní programy DUNA se nemusí obávat žádných technických ani provozních změn. Provozovatel účtenkové loterie bude čerpat data výhradně od Finanční správy. Start loterie proto nebude mít na obchodníky žádný vliv,“ vysvětluje Dana Dostálová ze společnosti TILL CONSULT a.s.

Na výhrách se ročně vyplatí 65 milionů korun

V rámci účtenkové loterie plánuje ministerstvo financí darovat věcné i peněžité výhry v hodnotě 65 milionů korun ročně. Měsíčně bude vylosováno až 25 tisíc výherců. Losovat se bude každý měsíc z účtenek přihlášených do soutěže. Na jeden soutěžní účet bude možné registrovat pouze jednu účtenku od konkrétního obchodníka v jeden den.

K čemu bude účtenková loterie prospěšná?

Ministerstvo financí si od této formy motivace slibuje zvýšený zájem zákazníků o vydávané účtenky. „Atraktivně nastavená účtenková loterie zvýší zájem zákazníků o účtenky a přispěje ke stavu, kdy se jejich vydávání stane běžnou součástí našeho nákupu a nikoliv tématem pro absurdní politické diskuze. Elektronická evidence tržeb je opatření, které přispívá ke zdravé a férové ekonomice a Účtenkovka je hra, díky které bude efektů EET dosaženo snadněji a lépe,“ vysvětluje ministr financí Andrej Babiš.

« zpět na přehled novinek