MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Od prvního podání kontrolního hlášení uběhlo pouze několik měsíců, již se ale tato novinka dočkala prvního ocenění. A ne zrovna lichotivého. Podnikatelská veřejnost totiž zvolila kontrolní hlášení Absurditou roku 2016. Podnikatelům na kontrolním hlášení nejvíce vadí systémové chyby, zvýšené množství práce a skutečnost, že kontrolní hlášení nic nezlepšuje.

Anketa Absurdita roku je součástí podnikatelských soutěží Vodafone Firma roku a Česká spořitelna Živnostník roku. Jejím cílem je upozornit na zbytečná administrativní nařízení, která podnikatelům komplikují život. Na základě předchozích nominovaných a vyhlášených absurdit již došlo k odstranění několika starostí přidělávajících vyhlášek a zákonů. Zda dojde k úpravě či zrušení kontrolního hlášení zatím ale není jasné.

Co nejvíce vadí na kontrolním hlášení?

Podnikatelé si prostřednictvím veřejného online hlasování zvolili za největší Absurditu roku 2016 kontrolní hlášení DPH, které jsou povinni od prvního ledna předkládat všichni plátci DPH.

Na kontrolním hlášení nejvíce vadí sporné postupy úřadů. Dalším důvodem, proč si kontrolní hlášení DPH zasloužilo nelichotivé hodnocení, jsou časté pokuty za systémové chyby. Poslední kapkou do pomyslného poháru je podle hlasujících neúčinnost nařízení, která nezlepšuje stávající podnikatelské prostředí a naopak přináší zbytečnou práci navíc.

Kontrolní hlášení ulehčuje ekonomický software Duna

Oprávněná rozhořčenost podnikatelů pramení z práce navíc strávené při zpracování kontrolního hlášení. Ztráta drahocenného času a mnohdy také nervů ale nemusí nastat, pokud používáte chytrý ekonomický software.

Náš účetní software je na absurditu roku v podobě kontrolního hlášení připraven. Nemusíte proto řešit zdlouhavé vyplňování formulářů. Vše je snadné, intuitivní a hlavně zautomatizované. Více se o integrovaném zpracování kontrolního hlášení dozvíte v naší prezentaci.

 

« zpět na přehled novinek