MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Ministerstvo financí v závěru loňského roku oznámilo zavedení takzvané elektronické evidence tržeb. Zjednodušeně řečeno, návrh předpokládá, že každý živnostník přijímající hotovost bude mít speciální pokladnu napojenou na přímo na finanční správu.

Společnost TILL CONSULT se snaží shromáždit všechny dostupné informace o příslušném návrhu zákona, aby je mohla podrobit odborné analýze. „Je to pro nás všechny velká neznámá, ale musíme být připraveni na všechny možnosti,“ říká ředitel firmy Miroslav Till. TILL CONSULT patří k významným dodavatelům ekonomického softwaru pro podnikatele prodávaného pod značkou Duna. Kromě účetních programů k nim patří software pro personální a mzdovou agendu a vedení lékařských ordinací.

Podle dosavadních informací by měl být celý systém spuštěn od 1. ledna 2016 a jeho inspirací je podobný systém fungující v Chorvatsku. Odborníci společnosti TILL CONSULT na účetní software proto chtějí načerpat zkušenosti se zavedením tamního elektronické evidence tržeb s a získat co nejvíce podrobností k připravované české variantě. Využijí k tomu akce Hospodářské komory České republiky za účasti ministra financí Andreje Babiše, která se rovněž snaží získat všechny potřebné informace.

« zpět na přehled novinek