MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Pokud se letos rozhodnete pro podání daňového přiznání online a využijete tak nový portál Moje daně, prodloužíte si lhůtu oproti podání v listinné formě o jeden kalendářní měsíc, tudíž až do začátku května. V letošním roce je konečný termín pro podání elektronického daňového přiznání 3.5.2021.

Kromě daně z příjmů fyzických osob takto můžete nově vyřešit i daň z nemovitosti a silniční daň, jejichž splatnost se v tomto případě posouvá na tentýž termín. Taktéž dojde ke sjednocení termínu pro odevzdání přehledů pro zdravotní pojišťovnu a ČSSZ. Ušetříte si tedy mnohé cesty na úřad a vše můžete vyřídit z pohodlí domova.

Vzhledem k tomu, že lhůta pro podání daňového přiznání byla doteď v České republice v rámci Evropské unie jednou z nejkratších, je to jistě vítanou změnou. Nová možnost však nepřináší jen časovou výhodu, zefektivní se i celý byrokratický proces podání, zpracování i kontrola. Navíc může uživatel platformy Moje daně sledovat svou historii, zjistit případnou dlužnou částku či přeplatek a využít funkce předvyplnění údajů.

Systém Moje daně prošel testovací fází, do které vstoupilo asi 70 různorodých subjektů za účelem vychytání chyb a vyzkoušení celého procesu před spuštěním ostrého provozu pro širokou veřejnost, ke kterému dojde 28. února.

Co je třeba vědět?

« zpět na přehled novinek