MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Elektronické evidenci tržeb se v budoucnu nevyhnou ani lékaři. Některých se nový způsob vedení příjmů bude týkat již letos, další doktoři budou povinně elektronicky evidovat tržby až od roku 2018. Není důvod se však ničeho obávat, se softwarem DUNA zvládnou EET zubaři i praktičtí lékaři.

Mnohými kritizovaná elektronická evidence tržeb je již spuštěna. Nyní se novinka dotýká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách, postupně se začne vztahovat na další subjekty, mezi kterými budou také lékaři.

Pro ty lékaře, kteří mimo hlavní činnost provozují i doprovodný prodej s tržbami vyššími než 175 000 Kč, bude EET povinností již od 1. března 2017. Jedná se například o stomatology prodávající ústní vody, zubní kartáčky a pasty, dermatology prodávající kosmetiku na akné či praktické lékaře prodávající doplňky stravy. Pro ty je už nyní k dispozici jednoduchý program DUNA CASH. V případě, že lékaři používají účetní program DUNA, stačí k němu dokoupit modul EET. Zbylí lékaři přijdou na řadu až v předposlední vlně od 1. března 2018.

EET zvládnete s lékařským softwarem, internetem, počítačem a tiskárnou

Elektronická evidence tržeb je kritizována především pro svou finanční a technickou náročnost. Průměrný věk praktiků je přes 56 let, v některých obcích slouží i doktoři starší 64 let. Není divu, že je zavádění novinek děsí. Avšak obavy nejsou na místě.

Lékařům postačí internet, tiskárna a počítač, popřípadě notebook či tablet s operačním systém WIN. Mnohé ordinace již těmito prostředky disponují. Je-li v ordinaci zaveden internet, tiskárna a počítač, pak již stačí pro elektronickou evidenci tržeb pořídit lékařský software, který umožní platbu zaevidovat a spojit se s Finanční správou. Tyto požadované funkce bude v roce 2018 nabízet i lékařský program DUNA společnosti TILL CONSULT, a.s.

Elektronická evidence tržeb i plnohodnotný lékařský program

Lékařský software DUNA nabízí dva typy programu. DUNA DENTA je určen pro zubní ambulance a ortodontické ordinace a DUNA PRIVAT pro ambulantní specialisty a praktické lékaře. Oba softwary pomohou v příštím roce lékařům i s elektronickou evidencí tržeb.

Po zakoupení programu postačí pouze nahrát certifikát od Finanční správy a provést jednoduché nastavení, díky čemuž budou tržby automaticky zasílány na Finanční správu. Nabízené řešení je velmi snadné, přesto je při zavádění systému k dispozici info servis pro uživatele na telefonním čísle 800 188 888.

Lékařský program DUNA zajišťuje kompletní řešení agendy provozu lékařských ordinací. Získáte tak navíc:

Buďte připraveni na EET a využijte slevu na dani z příjmů

Při schvalování EET politici mysleli i na náklady, které nejen lékařům vzniknou s prosazenou novinkou. Za určitých podmínek je tak možné uplatnit nárok na jednorázovou slevu z daně z příjmů ve výši 5 000 Kč.

Nejste-li si jisti, kdy se vás konkrétně bude EET týkat, pak se informujte na finančním úřadě, kde vám poradí, zda jako lékař patříte do té skupiny, která startuje od 1. března 2017, nebo máte na elektronickou evidenci tržeb čas až do 1. března 2018. Rozhodně ale na nic nečekejte a zajímejte se o nejvýhodnější řešení elektronické evidence tržeb co nejdříve.

« zpět na přehled novinek