MENU
Poradíme vám s výběrem 800 188 888 info@tco.cz

Konečný termín pro podání daňového přiznání, který je stanoven na 1. červen, se kvapem blíží. Nyní to však bez sankcí jde již pouze elektronickou formou, jelikož papírová forma musela být odevzdána do 3. května. Online lze nově podat daňové přiznání přes portál moje daně, který vám nabízí hned tři možnosti, a to za pomocí datové schránky, přidělených přístupů Finanční správou ČR nebo za použití elektronické identity.

Co je to elektronická identita?

Elektronická identita slouží k bezpečnému vzdálenému ověření vaší totožnosti a lze ji získat následujícími způsoby:

 

 

Pár postřehů k bankovní identitě

 Bankovní identita je zcela novou možností podání elektronického přiznání. Pokud jste se rozhodli pro tuto formu, je dobré nenechat to na poslední den. Zřízení bankovní identity může člověku, který se v online prostředí nepohybuje často, přidělat pár vrásek na čele.

Tuto službu je třeba nejdřív aktivovat u své banky, což může při hladkém průběhu trvat i 24 hodin a některé z bank mají stále s její aktivací potíže. Ihned vám nepomohou mnohdy ani na pobočce. Služba je nová, a tak má ještě své mouchy.

Musíte také počítat s instalací potřebné aplikace do svého telefonu. Pokud tedy náhodou nevlastníte chytrý telefon, tak si tuto službu nejspíš neužijete.

Jakmile však projdete všemi prvotními úskalími a bankovní identitu získáte, odevzdání daňového přiznání je již pouhou formalitou a zvládnete jej během chvíle.  Vše máte přehledně na jednom místě neustále k nahlédnutí.

Myslete také na to, že bankovní identitu neposkytují všechny banky.

 

Prozatím tuto službu nabízí:

Air BankAir Bank
Česká spořitelna
ČSOB
Komerční banka
MONETA Money

 

Přejeme bezproblémové a včasné odevzdání!

« zpět na přehled novinek