INFO servis pro uživatele

F.A.Q.

Účetnictví

Účetnictví pro podnikateleJak zjistím, do které fáze EET spadá naše firma?

Nejprve musíte zjistit, které kódy CZ-NACE máta zapsané u ČSÚ. Zadejte své IČO do formuláře. Následně, např. na stránkách pro etržby, se podíváte, do které etapy EET patří vaše kódy CZ-NACE.

Jak zahájím nový rok v programu DUNA?

Přesný postup zahájení nového roku v programu DUNA naleznete v tomto návodu.

Jsem plátcem DPH na Slovensku. Jakým způsobem vystavím fakturu v programu DUNA ÚČTO, aby mělo slovenské DPH, a mohu si potom vytisknout sestavu, podle které si mohu vyplnit výkaz DPH na Slovensko?

V programu DUNA ÚČTO si nejdříve vyplníte v Číselníku zemí u země Slovenská republika kolonku DIČ v členské zemi svým DIČ, které máte přidělené na Slovensku. Dále si v evidenci Fakturace zadáte novou fakturu – v měně EUR, pokud budete fakturovat v EUR – vyplníte si v hlavičce typ dokladu EU – registrace v členském státě a ukáže se Vám okýnko Země registrace – potvrdíte Slovenskou republiku. Dále pokračujete běžným způsobem. V řádcích faktury se Vám v kolonce DPH nabízí automaticky sazby DPH pro Slovenskou republiku, tedy 20% a 10% a výpočet částek DPH proběhne samozřejmě s těmito sazbami, bude to i vytištěné na faktuře se správnými údaji.

Jako podklad pro vyplnění slovenského přiznání k dani z přidané hodnoty můžete použít sestavu v agendě Pohledávky – Vyhodnocení fakturace s registrací EU.

Tiskla jsem si Přiznání k silniční dani, ale nenačetlo se mi DIČ, přestože ho určitě v konfiguraci mám. Kde je problém?

V Nastavení základní konfigurace - Údaje o firmě - záložka Firma přibyla od verze 2015.1.50 nová konfigurační položka "DIČ pro jiné daně". Tato položka se používá pro přiznání k dani silniční, dani z nemovitostí apod. (ne pro DPH). Takže vyplňte si tuto konfigurační položku a spusťte znovu přiznání k silniční dani, bude to již v pořádku.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz?   Jsme vám k dispozici!

jméno*
příjmení*
telefon
email*
předmět*
text*
Opište text*


X