INFO servis pro uživatele

DUNA MZDY

Číselníky

Čísleníky jsou nedílnou součástí programu. Mezi nejdůležitější určitě patří číselník mzdových složek, kde je možné si uživatelsky nadefinovat všechny potřebné mzdové složky. Mezi další důležité číselníky pak patří číslník SP a ZP, kde jsou uloženy veškeré údaje týkající se pojišťoven.

Silné stránky

  • uživatelská úprava číselníků

  • převod čísleníků z/do DUNA ÚČTO

shape

Mzdové složky

Číselník mzdových složekPoužívá se při zadávání jednotlivých složek mezd ve mzdových záznamech, souborech dávek, srážek a příspěvků. Zároveň určuje způsob jejich výpočtů a zařazení do mzdového listu. Základní mzdové složky jsou přednastaveny, některé jsou pevně stanoveny, jiné můžete opravovat, případně můžete doplňovat nové. Tím se stává program variabilním a můžete vytvářet své vlastní složky pro rychlejší práci s programem.

U každé mzdové složky je pak možnost nastavení účtování.

Soubory ke stažení

Soubor typu pdfVýpis mzdových složek(103,9 kB)stáhnout


shape

Zdravotní pojišťovny

Číselník zdravotní pojištovnyTento čísleník obsahuje všechny aktivní zdravotní pojišťovny a jejich údaje jako je adresa, ID datové schránky, logo dané pojišťovny a také účtování pro správný přenos do závěrky a následně do účetního programu DUNA.

Součástí je také číselník s kódy změn.

shape

Sociální pojišťovna

Číselník sociální pojišťovnyTento čísleník má pouze jednu položku s údaji o ČSSZ jako je kód oragnizační jednotky, adresa, účet, ID datové schránky, logo (to je velmi důležité pro tisk ELDP) a také účtování pro správný přenos do závěrky a následně do účetního programu DUNA.

Součástí jsou rovněž číselníky akcí, organizační jednotky a výdělečné činnosti.

shape

Ekonomické

Dokladová řadaTyto číselníky, které obsahují např. dokladovou řadu a účetní osnovu, jsou důležíté zejména pro nastavení účtů pro bezproblémový převod závěrky do systému DUNA ÚČTO. Tyto číselníky je možné pomocí tlačítka Ulož/Přihrej přenést ze systému DUNA ÚČTO do programu DUNA MZDY.

shape

Jiné

Číselník zaměstnáníProgram DUNA MZDY obsahuje spoustu dalších číselníků, které jsou určeny pro statistiky a také pro personalistiku. Opět je možné si je uživatelsky definovat.

Soubory ke stažení

Soubor typu zipČíselník tarifů(7,5 kB)stáhnout