INFO servis pro uživatele

F.A.Q.

Personalistika

Pořízení datJak správně zadat děti ve verzi 2015.1?

Od nového roku je potřebné rozlišit pořadí dítěte na které je uplaťnována sleva. V Evidenci dětí je nutné zadat Pořadí dítěte pro slevu na dani, a poté tlačítkem ENTER na klávesnici pokračovat až budete stát na položce datumu OD. Teprve poté se do Personalistiky správně načtou počty dětí. Teprve poté je nutné zahájit měsíc.

Jak mám do programu správně zadat nemocenskou?

Nemocenská se zadává v agendě Nemocenské dávky, ještě před zahájením měsíce. Díky tomu se Vám automaticky poníží odpracovaná doba, a program sám hlídá správný výpočet náhrady za nemoc.

Do karty Evidence nemocenských dávek zadáte číslo neschopenky, datum začátku a datum ukončení (pokud nemoc pokračuje i několik měsíců, nemocenská dávka se neukončuje a toto datum se zadá až je zaměstnanec opět uschopněn!)

Jak do programu zadat půl dne dovolené?

Dovolená se zadává v agendě Nepřítomnost v práci pod kódem 330, a kdy je potřeba ji zadat jako 0 dní a 4 hodiny. Program automaticky poníží nárok o tento půl den.

Jak zadat správně neomluvenou abseci a neplacené volno

Neplacené volno se zadává pod kódem 310 a neomluvená absence pod kódem 320 a zadává se v agendě Nepřítomnost v práci.

Příklad:

Zaměstnanec čerpá ve 3 dnech po 4 hodinách neplacené volno. Jelikož se absence u neplaceného volna se nesčítá, do programu se zadá jako 0 dní a 12 hodin.

Zaměstnanec čerpá ve 3 dnech po 4 hodinách neomluvenou absenci. V tomto případě se absence sčítá a do programu se zadá jako 1 den a 12 hodin.

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz ?

jméno*
příjmení*
telefon
email*
předmět*
text*
Opište text*