INFO servis pro uživatele

DUNA MZDY

Zdravotní pojišťovna

Také pro elektornickou komunikace se zdravotní pojišťovnou je náš program DUNA MZDY připraven. Princip vytváření je stejný jako u Sociální pojišťovny jen s tím rozdílem, že se jedná o textové soubory (určeny pro portál ZP) a XDP soubory (určeny pro originální PDF tiskopis od zdravotní pojištovny a následně zasílán datovou schránkou).

Silné stránky

  • jednoduché vytvoření souborů pro Protál zdravotních pojišťoven

  • jednoduché vytvoření XDP souboru a následné automatické vyplnění do PDF (určeno pro datové schránky)

  • aktuální tiskopisy od všech pojišťoven v jediném ZIP archivu ke stažení

shape

Soubory ke stažení

V souboru Formuláře pro ZP jsou uloženy veškeré originální tiskopisy od jednotlivých pojišťoven. Tyto formuláře jsou určeny pro soubory XDP a následné zaslání datovou schránkou.

Soubory ke stažení

Soubor typu zipFormuláře pro ZP(1,1 MB)stáhnout
Soubor typu pdfPřiručka k e-podání(523,8 kB)stáhnout


shape

Hromadné oznámení zaměstnavatele

Hromadné oznámení zaměstnavatelePodobně jako u Sociální pojišťovny je i zde nutnost zaměstnance přihlásit na příslušnou zdravotní pojišťovnu. Po vyplnění všech údajů v Personalistice a Pracovních poměrech program vygeneruje tzv. HOZ. Tento tiskopis můžete dále upravit (například Kód změny) a následně vytisknout nebo vytvořit soubory pro elektronické podání. A to XDP soubor, který je určen pro originální tiskopis v pdf formátu od každé zdravotní pojišťovny a následně jen poslat datovou schránkou. Druhou volbou je námi označený tzv. HOZ soubor. Tento formát je určen pro nahrání přes Portál zdravotních pojišťoven. Tyto formáty se však mohou lišit v závislosti na dané pojišťovně a jsou pravidelně aktualizovány.

shape

Přehled o platbě pojistného zaměstnavatele

Přehled o platbě pojistného zaměstnavatelePo výpočtu mezd je potřeba každý měsíc odesílat i Přehled o platbě pojistného zaměstnavatele na každou z pojišťoven, u které máte nejméně jednoho zaměstnance. Opět se tento přehled automaticky vygeneruje s možností následných úprav. Je zde možnost vytvořit soubor pro datovou schránku i na Portál ZP, který je zde označen jako PPZ.

Po provedení závěrky mezd se jednotlivé přehledy uloží do archivu, kde k nim máte kdykoliv přístup. Díky tomu je velice jednoduché vystavit opravný přehled a následně jej vytisknout nebo vytvořit zvolený soubor pro elektronické podání.

Soubory ke stažení

Soubor typu zipUkazka souboru pro Portal ZP pro VZP a RBP(306 B)stáhnout