INFO servis pro uživatele

F.A.Q.

Stomatologické číselníky

Oficiální číselníky VZPJak zajistit v programu hlídání vykázání výkonu jedenkrát za život?

V číselníku SAZEBNÍK VÝKONŮ  např. u kódu 00925  vyplňte políčko životnost na 999 měsíců, tak ošetříte četnost vykázání tohoto kódu 1x za život.

Protože tento kód  v číselníku VÝKONY S POVINNOU LOKALIZACÍ  má zapsánu lokalizaci  jako povinnou, tak při pořízení tohoto výkonu na účet pacienta Vám program bude hlídat vykázání i na zub. Takže jej nebude hlídat obecně, jen při vykázání na účet, ale vždy na konkrétní zub.

Zkoušela jsem napsat jednu plombu na stejném zubu 2x. neupozornilo mě to, že jsem ji už udělala ( nehlídá to frekvenci 1x do roka)

Program hlídá a  upozorní, pokud si nastavíte. V číselnících  Sazebník výkonů a také  Stomatologické výrobky existuje u každého kódu  důležité pole s názvem ŽIVOTNOST KÓDŮ, které pokud  jsou  vyplněné,  slouží ke kontrole vykázání četnosti daného kódu. Povoluje-li například pojišťovna vykázání daného kódu pouze jedenkrát v roce,  do pole Životnost napište hodnotu 1x za 12 měsíců.

Chci aktualizovat číselníky z webu. V agendě však mám tuto možnost zašedlou.

Nabídka "Aktualizace z webu" může být neaktivní - zašedlá ze dvou důvodů. Buď máte vyplnutý parametr v Nastavení - Nastavení základní konfigurace - Uživatelská konfigurace - "Připojovat se automaticky na internet" nebo máte otevřený nějaký formulář, např. kartotéku. Je nutné si parametr zapnout a zavřít všechny formuláře v programu. Pak bude nabídka aktivní.

Pokud by se Vám objevila i po zvolení nabídky Aktualizace z webu hláška o internetu, je nutné kontaktovat technickou podporu, mgr. Nováka, telefon 581 277 383, aby provedl registraci knihoven ve Win. Objeví-li se okno s verzemi číselníků, je to v pořádku a můžete přes tlačítko OK aktualizovat.

 

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz ?

jméno*
příjmení*
telefon
email*
předmět*
text*
Opište text*