INFO servis pro uživatele

F.A.Q.

Platby pacientů

PlatbyMám dotaz ohledně EET, bude-li ten modul v systému Duna Denta?

Dobrý den, s EET ve zdravotnických programech počítáme až v roce 2018. Podle harmonogramu Finanční správy se  od 1. 3. 2018 (třetí fáze EET)  zapojí  do EET svobodná povolání, tedy i lékaři.  Bude navázána na prováděné výkony, které nehradí ZP, ale hradí si je (zčásti nebo plně) pacient.

Pokud byste ale prodejem zboží spadal již do druhé kategorie pro maloobchod a velkoobchod, tj. od 1. března 2017 (platby z prodeje zboží by byly vyšší než 175.000,- za rok a současně by tvořily víc jak 49% z celkových plateb),  můžete od nás zakoupit program DUNA CASH, který počítá s jednoduchým prodejem zboží včetně vystavení účtenky  s fiskálním identifikačním kódem (FIK).

Jaká se musí nastavit uživateli práva v Duně, aby mohl tisknout účtenku pro vyšetření, které se hradí v hotovosti?

Obecně platí přístupová práva 10-90, viz obrázek. Záleží na tom, jestli uživateli dáte práva bez omezení (tj. 90) nebo budete chtít povolit třeba jen zápisy plateb, ale už je nedovolíte opravovat (tj. 40). Práva nastavuje správce v agendě Správce  - Správa uživatelů, záložka Přístupy daného uživatele, agenda Platby.

Je tady samozřejmě i vazba na agendu Ordinace kompletní, není tedy možné dát Ordinaci PP 10, tj. že nemá přístup a současně dát v dalších agendách, např. v Platbách, že má uživatel PP 90, tedy bez omezení. Znamená to tedy, že práva pro Ordinaci musí být stejná nebo vyšší než práva pro ostatní podřízené agendy (kromě Kartotéky), jak je to patrné z pořadí agend v přístupových právech.

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz ?

jméno*
příjmení*
telefon
email*
předmět*
text*
Opište text*