INFO servis pro uživatele

F.A.Q.

Dávky pro ZP

Vyúčtování výkonů, léčiv a výrobkůMám dva uživatele ,doktory. Jeden den byl otevřen pro pacienta účet s výkony jedním doktorem , když jiný den vyšetří téhož pacienta druhý doktor, tak mu otevře program další účet. Nevrátí pojišťovna chybu?

Pokud chce pojišťovna v jedné dávce rozlišit jednotlivé lékaře, musí mít každý lékař pro pacienta "svůj  účet", kvůli tomu je v  nastavení programu i IČP lékaře. Pak je v pořádku, že v dávce budou dva účty na jednoho pacienta (ale za dva různé lékaře).

Můžu si nastavit vlastní číselnou řadu pro faktury ? Např. uvádět v čísle faktury i rok?

Ano, je  možné v NASTAVENÍ -  NASTAVENÍ ZÁKLADNÍ KONFIGURACE - OSOBNÍ KONFIGURACE LÉKAŘE, na záložce FAKTURY si nastavit vlastní číselnou řadu pro faktury. Program při vytváření faktury bude nastavené  číslo
automaticky zvyšovat o jedničku.

Při odesílání dávek do zdravotních pojištoven mi pojištovny hlásí chybu Pozice v řádku: 21 (DMES): 1

Podle hlavičky  souboru  KDAVKA  jste měsíc 01 při vytváření dávky přepsal na 1. Protože měsíc musí být definován na dvě místa, tak  Vám portál ZP hlásí chybu. 

Nabízí-li Vám program DUNA při vytvoření dávky  měsíc 01, nepřepisujte jej prosím na 1. (můžete jen maximálně přepsat na jiný měsíc, např. 02 nebo 12).

Chybu v měsíci můžete opravit přímo v souboru KDAVKA (pokud znáte strukturu souboru) nebo vytvořené chybné dávky vymažte, účty za leden  otevřete a udělejte dávky za 01/2015 znovu.
 

Potřebovala bych udělat opravnou dávku a nevím jak na to.

V programu je nutné pro opravnou dávku otevřít příslušné účty. Pokud se jedná o více účtů, použíjte v agendě HROMADNÉ - PŘEHLED AMBULANTNÍCH ÚČTŮ  tlačítko   na hromadné otevření účtů, kde zadáte období a  číslo ZP, pro které se mají účty otevřít.

Pak v agendě DÁVKY - VYTVOŘENÍ SOUBORU DÁVEK spustíte vytvoření dávky stejným způsobem jako při vytváření dávky  PŮVODNÍ,  jen je nutno některé  dialogy upravit následně :

Období (měsíc/rok) přepsat na správné, charakter dávky bude OPRAVNÁ, parametr JEN ÚČTY ZA OBDOBÍ  a do data OD-DO  zadat správně  to období, které se má do opravné dávky zahrnout, nezadávat všechny účty, protože by se Vám do dávky zařadily i aktuální účty (či jiné otevřené).

 

 

 

 

 

Na seznamu vytvořených dávek se pak objeví další záznam s charakterem dávky O, kde na záložce KARTA nebo KARTAEU získáte soubor kdavka, fakturu a průvodku k médiu.

Objevil se takový problém, že VOZP (vojenská zdravotní pojišťovna) vyžaduje v soubotu FDAVKA doplnění kódu závodu (tj. v našem případě 00) za IČO. Pokud tento kód v souboru není - dávka je odmítnuta.

Od  verze programu  2014.2.25 máte možnost si číslo závodu vyplnit do  NASTAVENÍ - OSOBNÍ KONFIGURACE LÉKAŘE a nastavení ZDRAVOTNICKÉHO ZAŘÍZENÍ a  program toto číslo uvede i  v elektronické faktuře.

Pro některé ZP potřebuji dávku vykázat jako IČZ, pro jiné jako IČP. Jak to mám provést ?

Za předpokladu, že v NASTAVENÍ - NASTAVENÍ ZÁKLADNÍ KONFIGURACE - OSOBNÍ KONFIGURACE LÉKAŘE  máte vyplněn jak údaj IĆZ, tak IČP, pak stačí v číselníku ZDRAVOTNÍCH POJIŠŤOVEN, v případě, že chcete uvádět v dávce IĆZ, mít zatržený parametr " v hlavičkách účtů jako IČP uvádět IČZ".

Pokud naopak chcete pro danou ZP uvádět IČP, tento parametr nesmí být zaškrtnutý.

  

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz ?

jméno*
příjmení*
telefon
email*
předmět*
text*
Opište text*