INFO servis pro uživatele

DUNA PRIVAT

Výsledky laboratorních a odborných vyšetření

Evidence pro hromadné prohlížení a zápis výsledků vyšetření, aniž by bylo potřeba otevírat kartotéku. Výsledky tedy může zapsat sestra ihned po doručení z laboratoře nebo od odborného lékaře. K jednotlivým pacientům jsou výsledky přiřazeny automaticky.

Speciální funkce/vlastnosti

Požadované výsledky lze nechat přepsat automaticky do Chorobopisu pacienta.

shape

Načtení výsledků z XML souborů

Umožní načtení Výsledků dodaných z laboratoří, RTG, chirurgie atp. ze souborů ve formátu XML v datovém standardu Ministerstva zdravotnictví ČR DASTA. Načítají se pouze klinické události, u nichž je uvedeno textové vyjádření.

V současné době existují dvě verze, DASTA DS3 a DASTA DS4. Rozdíl mezi nimi je nejen technický, ale i obsahový. DS3 je starší, vychází z původního textového souboru (měl příponu TXT nebo DTD) a protože vznikal postupně v době, kdy ještě nebyly přesně stanoveny normy pro XML soubory, může se stát, že nebude možno jej současnými XML nástroji zpracovat.

Proto je výhodnější používat formátu DS4, který má kromě syntaktické správnosti minimálně další dvě podstatné výhody. Zatímco v DS3 se předávaly pouze výsledky laboratoři, přes DS4 můžete načíst také RTG, EEG, CT nebo propouštěcí zprávy.

Ve formátu DS4 je vždy textové vyjádření, které lze přenést do textové položky v naší evidenci.

Náhledy obrazovek


Přihrání souboru z laboratoře Přehled