INFO servis pro uživatele

F.A.Q.

Personalistika

PersonalistikaJak zobrazit pracovní poměr který skončil?

Pokud zadáte u zaměstnance ES4, tento pracovní poměr se skryje. Pro zpětné zobrazení stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu výběru.

Jak je to s důchodci a s jejich slevou na poplatníka?

Rok 2014
Od září 2014 můžete uplatnit měsíční slevu na poplatníka u starobních důchodců. Pokud tento důchodce podepsal prohlášení na rok 2014, pak mu můžete v ročním zúčtování uplatnit celou slevu na poplatníka ve výši 24.840,-Kč. Bližší informace získáte na portálu finanční správy

Rok 2013
I za rok 2013 su nlže starobní důchodce uplatnit slevu na poplatníka a vy mu jí můžete vrátit v dodatečném ročním zúčtování za rok 2013 a to jen v tom případě, pokud jste mu za rok 2013 roční zúčtování provedli.
V opatném případě si může důchodce podat daňové přiznání.
Bližší informace získáte na portálu finanční správy

V programu provedete tomuto zaměstnanci znovu roční zúčtování a snížíte ho o vyplacenou částku.

Jak správně v programu zadat společníky a jednatele pro společnost s r.o. a členy statutárních orgánů akciové společnosti?

Společnost s ručením omezeným
Společníci a jednatelé, kteří mají uzavřenou pracovní smlouvu na základě zákoníku práce: Společník - Zatrženo, Druh činnosti - 1, Mzdová složka - 110 nebo 120
Společníci a jednatelé, kteří vykonávají funkci dle nového občanského zákoníku: Společník - Zatrženo, Druh činnosti - S, Mzdová složka - 110 nebo 120.

Akciová společnost
Členové statutarních orgánů , kteří vykonávají funkci dle nového občanského zákoníku: Společník - Nezatrženo, Druh činnosti - Q, Mzdová složka - 430 nebo 480.

Do kdy se počítá vyloučená doba u mateřské dovolené?

U mateřské dovolené (MS830) se počítají vyloučené doby do dne před porodem. Z tohoto důvody je třeba zadat datum narození dítěte v aktuálním měsíci kdy se dítě narodí. Problém může nastat, že se dítě narodí například 28.2.2015, ale mzdová účetní se to dovzí 14.3.2015 a ukončí výplaty za únor. Díky tomu, že datum narození dítěte je zadáno až v průběhu březnových výplat, budou vyloučené doby o jeden den chybné.

Nenašli jste odpověď na Váš dotaz ?

jméno*
příjmení*
telefon
email*
předmět*
text*
Opište text*